MIRE SE VINI NE FORUMIN TONE FORUMI I SHOQATES TE ISH TE PERNDJEKURVE FETARE
 
ForumHyrjePytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Viktimat e sistemit komunist [Kliko]

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Malvin
Malvin
Malvin
avatar

Numri i postimeve : 27
Join date : 08/10/2008
Age : 31

MesazhTitulli: Viktimat e sistemit komunist [Kliko]   Fri Feb 27, 2009 9:29 pm

Viktimat e sistemit komunist


Të pushkatuar e të vdekur në burgjet e komunizmit 6535
Të pushkatuar 5548, mes tyre 91 gra
Të burgosur 14563, mes tyre 445 gra
Të vdekur në burg 987, mes tyre 7 gra
Të futur në psikiatri 308, mes tyre 35 gra
Të internuar e të dëbuar 21401, mes tyre 9322 gra
U pushkatuan, burgosën dhe vdiqën në burgje:
Klerikë katolikë 120
Klerikë bektashinj 83
Klerikë myslimanë 60
Klerikë ortodoksë 39
U shkatërruan dhe u mbyllën
2169 institucione fetare
Xhami 740
Kisha e manastire ortodokse 608
Kisha e manastire katolike 157
Teqe e tyrbe 530
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.djradio.4umer.com
 
Viktimat e sistemit komunist [Kliko]
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mire se vini :: Informacione per fene-
Kërce tek: